ISSN 1335-8715

01-02-2009   Michal Drotován   Ideológia   verzia pre tlač

Komunistická utópia – peklo na zemi

Mao Ce-tung a Pol Pot. Dvaja komunistickí vodcovia, ktorí konkretizáciu svojej utópie doviedli do úplnej absurdnosti. Pri excesoch komunistov v Číne a Kambodži ako ich opisuje v predloženom článku Michal Drotován, blednú aj naše skúsenosti s predchádzajúcim režimom.

Reakcia na príspevok

RE: Objektivita?
autor: Coobiaq
pridané: 02-02-2009 19:08


Netvrdim ze komunizmus moze fungovat, podla mna je to jedna z najhorsich veci co kto kedy vymyslel. Len sa mi nepacilo spojenie tych rezimov a komunizmu ako si to prezentoval. Tie rezimy boli akurat tak o zneuzivani moci a to ze boli akoze komunisticke tam nehralo velku ulohu.

Argumenty proti komunizmu by som skor hladal v ekonomii, ako v tychto "realnych prikladoch". Pretoze taketo negativne priklady sa daju najst na vsetky spolocenske zriadenia.


Alebo este inak povedane. Chces kritizovat komunizmus, ale ako negativne priklady uvadzas iba PROSTRIEDKY ktorymi to chceli dosiahnut. To ze niekto pri presadzovani komunizmu zabije milion ludi este neznamena ze komunizmus sam je zly.

Takto by sa dala kritizovat aj demokracia. USA pri presadzovani demokracie v Iraku priamo alebo nepriamo zabili miliony ludi. To neznamena ze demokracia je zla, iba ze bol zvoleny zly prostriedok.
Preto sa mi nepaci ked je kritika komunizmu zalozena na tom ze bol presadzovany zlymi prostriedkami.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2020 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group