ISSN 1335-8715

01-02-2009   Michal Drotován   Ideológia   verzia pre tlač

Komunistická utópia – peklo na zemi

Mao Ce-tung a Pol Pot. Dvaja komunistickí vodcovia, ktorí konkretizáciu svojej utópie doviedli do úplnej absurdnosti. Pri excesoch komunistov v Číne a Kambodži ako ich opisuje v predloženom článku Michal Drotován, blednú aj naše skúsenosti s predchádzajúcim režimom.

Reakcia na príspevok

RE: Na vine je idea, alebo ludia?
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 02-02-2009 17:19


No bol by som ale rad keby mi niekto nakreslil preciznu ciaru medzi nabozenstvom a ideologiou. Obidve veci si vyzaduju zanietenu oddanost a neochvejnu vieru na fundamentalnej urovni aby aspon v ich hlave veci fungovali tak ako si predstavuju aby fungovali, ked uz sa nahodou dostanu do rozporu s externou realitou.

Mnohi obrancovia zapadnej civilizacie argumentuju tym, ze koncept sukromneho vlastnictva je jej zakladnym pilierom ale najzaujimavejsie je ak to tvrdia knazi. Zeby ich viera v Kristovo ucenie o zbavovani sa pozemskeho majetku v prospech budovania si bohatstva v kralovstve nebeskom nebola dost silna? Myslim ze takymto sa v krestanskej historii zvyklo hovorit "farizeji".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2020 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group