ISSN 1335-8715

01-02-2009   Michal Drotován   Ideológia   verzia pre tlač

Komunistická utópia – peklo na zemi

Mao Ce-tung a Pol Pot. Dvaja komunistickí vodcovia, ktorí konkretizáciu svojej utópie doviedli do úplnej absurdnosti. Pri excesoch komunistov v Číne a Kambodži ako ich opisuje v predloženom článku Michal Drotován, blednú aj naše skúsenosti s predchádzajúcim režimom.

Reakcia na príspevok

Na vine je idea, alebo ludia?
autor: Vlado
pridané: 02-02-2009 14:31


Samozrejme sa nemienim zastavat Pol Pota, Mao Ce Tunga, Stalina a podobnych grazlov. Ale budovali oni komunizmus? Napr. Stalin aj Mao najprv popravili vsetkych povodnych spolustrannikov a stavali na novych, ktory akceptovali ich re-definiciu (mimochodom vzajomne nekompatibilnu) komunizmu. O Pol Potovi toho vela neviem. Je fakt, ze komnisticky stat (a "silny stat" vseobecne) je v ohrozeni nachylny sa zvrhnut na despociu. Nejde skor o vseobecne spravanie sa tyrana, ktory sa citi ohrozeny?
A asi by sme mohli podobne spravanie najst aj u Pinocheta, v prvych rokoch Francuzskej burzoaznej revolucie, alebo v Americkej revolucii s jej znovuakceptaciou (cernosskeho) otroctva a vyvrazdovanim indianov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2020 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group