ISSN 1335-8715

01-02-2009   Michal Drotován   Ideológia   verzia pre tlač

Komunistická utópia – peklo na zemi

Mao Ce-tung a Pol Pot. Dvaja komunistickí vodcovia, ktorí konkretizáciu svojej utópie doviedli do úplnej absurdnosti. Pri excesoch komunistov v Číne a Kambodži ako ich opisuje v predloženom článku Michal Drotován, blednú aj naše skúsenosti s predchádzajúcim režimom.

Reakcia na príspevok

RE: Objektivita?
autor: Miso
webstránka: http://drotovan.blog.sme.sk
pridané: 02-02-2009 14:25


Áno, ten článok (preto to je článok a nie odborná štúdia) bol zameraný na negatíva daného režimu a bol o tom, kam to môže dôjsť dôrazným uplatňovaním sociálneho inžinierstva. Preto je skôr varovaním, kam to až môže dôjsť.

Čo sa týka tých príbehov, tak neboli náhodne, dokonca som vybral tie menej hrozné, aby to nebol článok o jatkách a kanibalizme.

Áno, súhlasím, že režim Číne počas Mao Ce-tunga priniesol aj pozitívne aspekty (napríklad industrializáciu krajiny), napriek tomu si nemyslím, že účel svätí prostriedky. Čo sa týka režimu Červených Kmérov, tak po prečítaní materiálov som nenašiel nič podstatné, čo by som mohol označiť za pozitívne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2020 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group