ISSN 1335-8715

27-11-2007   Marián Šarkőzy   Ideológia   verzia pre tlač

Každý môže byť superstar

Jedna vec nám v „komunistických“ úvahách uniká. Nachádza sa mimo radov pred obchodmi a devízových prísľubov. Ako niekto mohol mať rozkoš z toho, že v obchodoch nič nebolo? Nikto z toho samozrejme pasiu nemal. Išlo o iný typ pôžitku a ten pretrval, ba dokonca dnes kvitne ešte košatejším kvetom, čo ma vedie k názoru, že mnohí mladíci, ktorí sa čudujú ako bol komunizmus možný a ťukajú si na čelo by boli vzornými zväzákmi.

Reakcia na príspevok

RE: OT - Lord Acton v Prahe!! + nová encyklika Spe salvi
autor: Dano
webstránka: http://valent.blog.sme.sk
pridané: 03-12-2007 12:38


"Kapitalizmus vytvoril proletariát - ale nie tým, že zdieral predtým bohatých robotníkov (bohatí naozaj neboli, ak bola neúroda a hlad, oni prví pomreli), ale práve tým, že im umožnil sústrediť sa na prácu v priemysle a čoraz viac i v službách - a nebyť odkázaný na prácu v poľnohospodárstve."

Toto je krutý omyl. Ak si myslíš, že anglickí (alebo iní) roľníci sa dobrovoľne a hromadne hrnuli pracovať do fabrík za mzdy, tak ti odporúčam naštudovať si niečo o Inclosure Acts, napr. od mnaželov Hammondovcov, alebo Kevina Carsona.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group