ISSN 1335-8715

27-11-2007   Marián Šarkőzy   Ideológia   verzia pre tlač

Každý môže byť superstar

Jedna vec nám v „komunistických“ úvahách uniká. Nachádza sa mimo radov pred obchodmi a devízových prísľubov. Ako niekto mohol mať rozkoš z toho, že v obchodoch nič nebolo? Nikto z toho samozrejme pasiu nemal. Išlo o iný typ pôžitku a ten pretrval, ba dokonca dnes kvitne ešte košatejším kvetom, čo ma vedie k názoru, že mnohí mladíci, ktorí sa čudujú ako bol komunizmus možný a ťukajú si na čelo by boli vzornými zväzákmi.

Reakcia na príspevok

post-ideologicka doba
autor: Firstborn
webstránka: http://www.townhall.com
pridané: 01-12-2007 16:11


"Na toto povedomie odpovie politik, ktory sa sice tvari, ze sa k niecomu hlbokemu hlasi (vid. Pavol Rusku, Jozef Sevc, Robert Fico, Pavol Hrusovsky) v skutocnosti vsak predava slanu vodu."

a co Barry Goldwater, Robert Taft a podobni?
ked sa pozries na Ameriku, tak tam obroda konzervativneho hnutie prebehla po ose myslitelia ( intelektuali, filozofi ) - popularizatori - politici.

To co v prispevku vycitas je vlastne to ze dnes uz ideologia ( v nepejorativnom zmysle, ako urcity viacmenej uceleny system idei ) z politiky a vlastne aj spolocenskeho zivota vymizla. Okrem urcitej malej skupiny ludi veri vacsina obyvatelstva len niecomu velmi vagnemu a casto protirecivemu ( tak napriklad mozu volici SDKU casto mat lavicove nazory, proste ich ani nenapadne ze su nezosuladitelne ). Otazka je, preco tomu tak je.

Jednym vysvetlenim moze byt vzdelanie ( teda jeho nedostatok ), ale zas pozrime sa na USA, kde vzdelavanie uz davno upada ( jeho upadok je vecnou temou minuleho storocia - od Kirka az po Blooma ) ale ideologicke kulturne vojny sa tam vedu ostosest.

Nieco s tym moze mat pad komunizmu, ale zas podla mna tento fenomen je priznacny nielen pre strednu europu, ale pre europu ako celok.

---

"Inak povedane, nepoznam intelektuala, ktory by bol spokojny s realizaciou svojich myslienok."

no vdaka bohu


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group