ISSN 1335-8715

27-11-2007   Marián Šarkőzy   Ideológia   verzia pre tlač

Každý môže byť superstar

Jedna vec nám v „komunistických“ úvahách uniká. Nachádza sa mimo radov pred obchodmi a devízových prísľubov. Ako niekto mohol mať rozkoš z toho, že v obchodoch nič nebolo? Nikto z toho samozrejme pasiu nemal. Išlo o iný typ pôžitku a ten pretrval, ba dokonca dnes kvitne ešte košatejším kvetom, čo ma vedie k názoru, že mnohí mladíci, ktorí sa čudujú ako bol komunizmus možný a ťukajú si na čelo by boli vzornými zväzákmi.

Reakcia na príspevok

zaujimave
autor: Firstborn
webstránka: http://www.townhall.com
pridané: 27-11-2007 11:15


"Je mi jasné prečo Jozef Ráž považuje komunizmus za ľudský systém. Presne preto, prečo mne pripadá neľudský. Síce mu škrtali texty, ale to bolo len znakom, že tie texty sú pre nich dôležité. Bolo strašne dôležité ako okomentuje Karol Polák zápas ČSSR – ZSSR v priamom prenose. Dnes je politikom jedno, čo si Ráž vyspevuje, alebo ako Polák komentuje. Odrazu zostali sami. Mnoho popredných umelcov smúti. Národná kultúra zaniká. Nikto od nich už myšlienkovú impotenciu nevyžaduje, ale tvorivá a zaujímavá myšlienka aj tak stále neprichádza. Aké neľudské!"

tento odstavec obsahuje jednu velmi zaujimavu myslienku .... snahu vacsiny intelektualov o spolocenske uznanie. Nenadarmo niekto tvrdil, ze pre intelektuala je prijatelnejsia perzekucia ( lebo aspon dokazuje, ze je dolezity ), nez ignoracia ( tusim to bol Salvador Dali, ktory chodil po New Yorku s pecnom chleba pod pazuchou a zdesene zistil, ze si ho nikto nevsima ). Nenadarmo bol komunizmus pre intelektualov vysnivany system - ten si ich totiz drzal v ucte.

A preto je pre intelektualov Amerika viac ci menej otvorene neznasanym vzorom - lebo v trhovom systeme su nepodstatni.

Skusim o tom vydolovat este zopar postrehov od Hoffera, ale to az vecer alebo zajtra, kedze teraz som akosi v robote :-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group