ISSN 1335-8715

15-10-2007   Michal Drotován   Slobodný trh   verzia pre tlač

Trvalo udržateľný rozvoj – mýtus či nevyhnutnosť?

Rúti sa ľudstvo do záhuby a hrozia katastrofálne dôsledky spôsobené činnosťou človeka? Stane sa postupne Zem neobývateľnou planétou s vysokou teplotou a horami odpadkov? Alebo naopak je environmentalizmus novodobou totalitnou ideológiou či panteizmom a Zem by mala ostať modrá a nie zelená, ako tvrdí Václav Klaus?

Reakcia na príspevok

RE: how much is the oil?
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 20-10-2007 10:34


Mas velky problem sa vyhnut konfrontacnemu tonu. O tom ze prave demokracia primarne prenasa volu vacsiny sa tu napisalo dost. Co vsak mozno minimalizovat je stat a nie demokracia. Tvoje domyslanie o com mam a nemam paru si radsej nechaj pre seba.
-
Mas nejake zvlastne predstavy o pravici. Pre vacsinu praviciarov nie je problem ani prerozdelovat tym co sa nie z vlastnej viny ocitli v nudzi. Ja si napriklad nemyslim zeby zato mal byt zodpovedny stat (mimochodom v krajinach kde su nizsie dane ludia viac prispevaju na treti sektor a charitu - s tym rozdielom ze dobrovolne) ale este v tomto pripade dokazem akceptovat aj opacny nazor.
-
Prerozdelovat vsak sportovcom, politickym stranam, umelcom ci cirkvam povazujem ze nespravne a takyto nazor sa mi tazko akceptuje.
-
"Na zakladne zivotne potreby z dlhodobeho hladiska nestaci coraz mensi podiel, pretoze v trhovej ekonomike mame faktory ako inflacia, ekonomicke cykly a ine nepredvidatelne javy. Teraz napriklad drazeju obylniny kvoli biodieselovym tendenciam ropnzch spolocnosti (treba povedat ze za prispenia stedrych vladnych dotacii) a dolar sa ruti do ciernej diery."
-
Ale staci. Jasne ze tento podiel nema tendenciu uplne kazdy rok klesat, ale z dlhodobeho hladiska napriklad v nasom regione klesa.
-
BTW. nie si nahodou "Cyrano" zo sme?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group