ISSN 1335-8715

15-10-2007   Michal Drotován   Slobodný trh   verzia pre tlač

Trvalo udržateľný rozvoj – mýtus či nevyhnutnosť?

Rúti sa ľudstvo do záhuby a hrozia katastrofálne dôsledky spôsobené činnosťou človeka? Stane sa postupne Zem neobývateľnou planétou s vysokou teplotou a horami odpadkov? Alebo naopak je environmentalizmus novodobou totalitnou ideológiou či panteizmom a Zem by mala ostať modrá a nie zelená, ako tvrdí Václav Klaus?

Reakcia na príspevok

Trh môže cirkvy len pomôcť
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 19-10-2007 7:14


"Je to preto, lebo porozumenie fungovaniu trhu sa deje na zaklade akademickych znalosti"

Môj názor je, že fungovaniu celého trhnu nikdy nebude možné. Je možné porozumieť častiam trhu (niektoré komidity, akcie atď), ale pochopiť trh ako celok nie je možné, pretože tam vstupuje nekonečné množstvo premenných. Ale pre podnikateľa stačí, keď pochodí tú svoju časť trhu - ako si i ty poznamenal.

I keď samozrejme nejaké všeobecné zásady existujú (a taký Fico nepochopí ani tie) tak na úspešné podnikanie je to málo. Preto sa firmy snažia samy tvoriť trh pre svoje produkty pomocou marketingových nástrojov. Je to jednoduchšie, ako pochopiť trh vo svojej "prirodzenej" podobe.

Aby sme ostali pri biskupoch.

Trh je pre nich obrovskou nevyužitou príležitosťou. Ak by sa cirkev aktívnejšie zapájala do života a jednoducho plnili potreby svojich "ovečiek" určite by mali väčšiu autoritu a podporu.

Dnes je v podvedomí množstva ľudí taký biskup len tak dobrý, ale senilný ujo od ktorého sa nečakajú žiadne "akčné" veci. A cirkev túto predstavu dobrej, ale skostnatenej stredovekej inštitúcie i sama neustále utvrdzuje - naposledy "vykázaním" korunovácie z Martinského dómu v Bratislave.
Mladí farári sú už trochu "posunutí k trhu" a vedia sa lepšie priblížiť k ľuďom a nie sú už takí odtrhnutí od reálneho života.

Ja osobne by som cirkev ako takú v živote nepodporil, ale keby som videl nejaký dobrý projekt na pomoc bezdomovcom, chudobným atď. tak určite prispejem.

Majetok cirkvy by mal byť vecou verejnou nie preto, že to chce nejaké ANO, SMER, alebo niekto iní, ale preto, že je to vecou dôvery k verejnosti.

Trápne zatĺkanie majetkových pomerov spôsobuje v ľuďoch pocit, že cirkev je ešte bohatšia ako v skutočnosti - a kto už bude dávať peniaze niekomu rozprávkovo bohatému.

Cirkev by mala jednoducho mala urobiť súvahu - toto máme a toto pre váš ľudia robíme. A preto aby sme robili ešte viac a lepšie podporujeme Vašu väčšiu podporu - na tieto a tieto konkrétne ciele a projekty.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group