ISSN 1335-8715

15-10-2007   Michal Drotován   Slobodný trh   verzia pre tlač

Trvalo udržateľný rozvoj – mýtus či nevyhnutnosť?

Rúti sa ľudstvo do záhuby a hrozia katastrofálne dôsledky spôsobené činnosťou človeka? Stane sa postupne Zem neobývateľnou planétou s vysokou teplotou a horami odpadkov? Alebo naopak je environmentalizmus novodobou totalitnou ideológiou či panteizmom a Zem by mala ostať modrá a nie zelená, ako tvrdí Václav Klaus?

Reakcia na príspevok

RE: Biskupi sa bránia trhu
autor: Lukas Krivosik
pridané: 18-10-2007 23:31


"Dovolujem si protestovať voči poznámke "Mam pocit , ze ty nemas sajn o trhovej ekonomike". Pracujem v súkromnom sektore a tí "zlí" súkromníci asi vedia prečo ma platia."

Len taka mala poznamka, nezavisle teraz od temy biskupov. To ci si uspesny v trhovej ekonomike nema nic spolocne s tym, ci rozumies jej fungovaniu alebo nie. Podnikatel vobec nemusi rozumiet svojej ulohe v trhovej ekonomike, dokonca trh ani nemusi milovat. Kludne moze byt presvedceny socialista. Napriek tomu na nom moze byt uspesny.

Je to preto, lebo porozumenie fungovaniu trhu sa deje na zaklade akademickych znalosti, kym uspech na trhu zavisi od schopnosti vyuzivat tzv. roztrusene znalosti (dispersed knowledge). A to su dve odlisne veci.

Teba zrejme platia za to druhe, nie zato prve.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group