ISSN 1335-8715

15-10-2007   Michal Drotován   Slobodný trh   verzia pre tlač

Trvalo udržateľný rozvoj – mýtus či nevyhnutnosť?

Rúti sa ľudstvo do záhuby a hrozia katastrofálne dôsledky spôsobené činnosťou človeka? Stane sa postupne Zem neobývateľnou planétou s vysokou teplotou a horami odpadkov? Alebo naopak je environmentalizmus novodobou totalitnou ideológiou či panteizmom a Zem by mala ostať modrá a nie zelená, ako tvrdí Václav Klaus?

Reakcia na príspevok

RE: how much is the oil?
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 18-10-2007 17:55


"Ste naozaj taky politicky naivny ze si myslite ze vo vasom patologickom anarchokapitalizme nebude nikto kradnut, korumpovat, snazit sa uchvatit moc nad ostatnymi, obmedzovat slobodu druhych? Bez autorit verejneho poriadku, bez obmedzujucich zakonov? Dobru noc a sladke sny. V takom systeme je nemozne udrzat ziadne demokraticke pravidla a uzusy. Financny podvodom je uplne jedno ake spolocenske zriadenie-nezriadenie zneuzivaju."
-
Vacsina diskutujucich tu nechce zrusit stat. Iba ho chce co najviac minimalizovat. Aby existovala finalna autorita ochranujuca zivot a majetok. Ja si tiez myslim, ze uplne slobodna spolocnost by mohla fungovat iba keby ju tvorili slusni ludia. Aka autorita by mala napriklad v anarchokapitalizme zabranit sukromnej osobe urobit si atomovu bombu? Co ked bude tvrdit ze ju ma na obranu? Atd..
-
Ja napriklad nechapem preco by mal byt za oblasti ako je chudoba, kultura, sport ci zdravotna starostlivost byt zodpovedny stat. Keby sa vsetka zodpovesnost za toto preniesla na spolocnost, nemyslim zeby niekto napriklad zomieral od hladu. Socialisti vidia brutal problem uz v tom ked sa niekto ocitne v hlbokom prijmovom podpriemere. Potom existuju aj taky co chcu robit stat zodpovedny aj za zachranu ich predstavy o zapadnej kulture.(to na margo diskusie o tom ako su konzervativne nazory konzistentne s minimalnym statom)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group