ISSN 1335-8715

15-10-2007   Michal Drotován   Slobodný trh   verzia pre tlač

Trvalo udržateľný rozvoj – mýtus či nevyhnutnosť?

Rúti sa ľudstvo do záhuby a hrozia katastrofálne dôsledky spôsobené činnosťou človeka? Stane sa postupne Zem neobývateľnou planétou s vysokou teplotou a horami odpadkov? Alebo naopak je environmentalizmus novodobou totalitnou ideológiou či panteizmom a Zem by mala ostať modrá a nie zelená, ako tvrdí Václav Klaus?

Reakcia na príspevok

RE: how much is the oil?
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 18-10-2007 13:57


„Trápne. Nič sa im neulaví, iba si politici ziskaju volicsku podporu.
Producenti ropy maju z kazdeho litra ropy iba smiesne maly zisk v porovnaní s danou, ktoru zaplati štatu (politikom) v kazdom litri maloodberatel.“

Hahaha, keby to bola pravda tak by ropny priemysel nepatril k najziskovejsim na svete. U nas je napriklad potrebne regulovat ceny pohonnych hmot aby Slovnaft nezneuzival svoje monopolne postavenie, kedze nema konkurenciu. Samozrejme treba ale prihliadat na to ze aj Slovnaft sa musi prisposobovat svetovym cenam. Co je v retazci spracovania ropy naozaj stratove to je proces rafinacie. Rafinerie zrejme budu v buducnosti potrebovat znacne injekcie od svojich materskych statov. Znizenie spotrebnej dane bolo nestastne rozhodnutie, vo verejnom sektore to urobi schodok 5 a pol miliardy.
Tiez sa preberte z predstavy ze cely statny rozpocet konci v privatnych vreckach. Ale nakoniec ved aj ti tunelarski politici su v podstate velmi sikovni uspesni kapitalisti, vsak. Ved oni vlastne napomahaju kolobehu penazi, presadzuju vyhody prislusnemu podnikatelskemu sektoru ktory im strka peniaze do vrecka. Na co sa tu stazujete? Na vsetko a na nic? =)


“samozrejme, ze Fico nie je socialista v klasickom zmysle toho pojmu. Fico je MODERNY socialista, teda je to hnusoba, ktora okrada VŠETKYCH drobnych a strednych ludi, pre obohacovanie svojich sukmenovcov a rodín.“

Etc. Etc. Krcmove dristy bez dokazov. Do tej formulacie mozeme prakticky dosadit akekolvek ine meno minuleho ci buduceho predsedu vlady. Samozrejme zlodejov najdeme vsade. Ste naozaj taky politicky naivny ze si myslite ze vo vasom patologickom anarchokapitalizme nebude nikto kradnut, korumpovat, snazit sa uchvatit moc nad ostatnymi, obmedzovat slobodu druhych? Bez autorit verejneho poriadku, bez obmedzujucich zakonov? Dobru noc a sladke sny. V takom systeme je nemozne udrzat ziadne demokraticke pravidla a uzusy. Financny podvodom je uplne jedno ake spolocenske zriadenie-nezriadenie zneuzivaju.

A mimochodom, neplatici dani su rovnake spolocenske parazity ako notoricki povalaci alebo tunelarski politici. Tieto tri druhy osob je samozrejme potrebne prevychovat, v pripade nenapravitelnosti odseparovat od spolocnosti aby jej nemohli skodit.

Chcete si luxusne uzivat, luxusne jazdit, spotrebuvat pohonne hmoty, opotrebuvat vozovky, znecistovat ovzdusie ? Pripravte sa ze na to, ze to zaplatite z dani. Alebo sa uskromnite - ak to vobec dokazete.
Jednoducha volba.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group