ISSN 1335-8715

15-10-2007   Michal Drotován   Slobodný trh   verzia pre tlač

Trvalo udržateľný rozvoj – mýtus či nevyhnutnosť?

Rúti sa ľudstvo do záhuby a hrozia katastrofálne dôsledky spôsobené činnosťou človeka? Stane sa postupne Zem neobývateľnou planétou s vysokou teplotou a horami odpadkov? Alebo naopak je environmentalizmus novodobou totalitnou ideológiou či panteizmom a Zem by mala ostať modrá a nie zelená, ako tvrdí Václav Klaus?

Reakcia na príspevok

RE: how much is the oil?
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 18-10-2007 11:24


Ano, a co ma byt ?

Ale miestami je to dost zjednodusene chapanie peak oilu. Existuje viac modelov jeho priebehu v horizonte najblizsich 10-30 rokov a nikto nevie stopercentne predovedat ktory je najpravdeposobnejsi. Fakt je ze celosvetove poziadavky po kvalitnej lahko dostupnej rope (bez potreby vzdy stratovej rafinacie) priamo umerne stupaju v dobe ked sa jej zasoby nezvratne zmensuju. Ropa nie je volba, ropa je nutnost pre to aby priemyselny svet fungoval tak ako funguje. Jej vsestrannost a rozsiahle moznosti vyuzitia su nenahraditelne. Vsetko okolo nas je presiaknute ropou a petrochemickymi produktami, este aj nase organizmy. Nemajte obavy, ze by sa dopyt po rope v najblizsich 30 rokoch nejako podstatne znizil, to by sme museli radikalne utiahnut opasky a zmenit zivotny styl a cely sposob chodu svetovej ekonomiky od priemzslovej vyroby po financne systemy. A po tom nikto velmi netuzi. Samozrejme ze jej cena sa zvysuje preto ze je jej malo, to je mi ale objav!

Vyjednavania statu s ropnymi koncernami o cenach pohonnych hmot a plynu sa deju skoro vsade vo svete predovsetkym aby sa ulavilo maloodberatelom a nerobia to iba socialisti, aky problem? Ja poviem nieco o statnych dotaciach.do priemyslu a niekomu okamzite strasi v hlave Fico (as povazujete Fica za socialistu, nebudem vam brat iluzie). To chce asi dovolenku.

Pusku nepotrebujem, som vcelku mierumilovna osoba.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group