ISSN 1335-8715

15-10-2007   Michal Drotován   Slobodný trh   verzia pre tlač

Trvalo udržateľný rozvoj – mýtus či nevyhnutnosť?

Rúti sa ľudstvo do záhuby a hrozia katastrofálne dôsledky spôsobené činnosťou človeka? Stane sa postupne Zem neobývateľnou planétou s vysokou teplotou a horami odpadkov? Alebo naopak je environmentalizmus novodobou totalitnou ideológiou či panteizmom a Zem by mala ostať modrá a nie zelená, ako tvrdí Václav Klaus?

Reakcia na príspevok

RE: Smer má nových členov
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 18-10-2007 6:57


"Jednou z hlavných príčin chudoby u nás je rastúca sociálna nespravodlivosť, ktorej príčinou je bezohľadný egoizmus niektorých zamestnávateľov a vlastníkov podnikov vrátane zahraničných podnikateľov. Pripomíname teda predstaviteľom vlády, ako aj odborom, aby bedlivejšie zabezpečovali ochranu pracovníkov pred nespravodlivým vykorisťovaním."

Tak jasne vyznieva ako komunistický prejav.

Hlavne spojenie "rastúca sociálna nespravodlivosť" je pri štatistikách o nízkych diferenciách platov na Slovensku a klesacúcej nezamestnanosti znakom buď hlbokej neznalosti problematiky, alebo vedomím zavádzaním.

Ďaľšie vyjadrenie:
"ktorej príčinou je bezohľadný egoizmus niektorých zamestnávateľov"
jasne svedčí o tom, že páni biskupi nemajú šajnu o trhovej ekonomike. Pracovnoprávny vzťah je zmluvným partnerstvom, kedy sa dve strany dohodnú na podmienkach a nik nikoho nenúti niekde sa zamestnať. Samozrejme, že i zamestnávatelia sú niekedy chrapúni, ale spájať to so vznikom chudoby je úplne smiešne.

Len na osvieženie pamäti treba pripomenúť, že predchájúca vládu, ktorá objektívne zabezpečila rast zamestnanosti, a tým menej chudoby, páni biskupi dosť nevyberavo kritizovali a Fico vládu, ktorá pre chudobu neurobila prakticky nič (takmer všetky opatrenia sú populisticky plošné - a teda nie sú zamerané na chudobných ľudí) má bezhraničnú podporu pánov biskupov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group