ISSN 1335-8715

15-10-2007   Michal Drotován   Slobodný trh   verzia pre tlač

Trvalo udržateľný rozvoj – mýtus či nevyhnutnosť?

Rúti sa ľudstvo do záhuby a hrozia katastrofálne dôsledky spôsobené činnosťou človeka? Stane sa postupne Zem neobývateľnou planétou s vysokou teplotou a horami odpadkov? Alebo naopak je environmentalizmus novodobou totalitnou ideológiou či panteizmom a Zem by mala ostať modrá a nie zelená, ako tvrdí Václav Klaus?

Reakcia na príspevok

RE: how much is the oil?
autor: Czechtek
pridané: 17-10-2007 21:47


Smutne na celej tej veci je, ze mas pravdu, aj ked to co hovoris ma presne opacnu logiku.

Presne opacnu logiku to ma preto lebo peak oil "tvrdi" ze nastane zlomovy okamih, ked sa produkcia ropy nebude moct zvysovat (lebo jej nebude dost) ale zaroven dopyt po nej sa bude nadalej zvysovat, cim nastane obrovska medzera medzi dopytom a ponukov. Konkretne ponuka bude ovela mensia ako dopyt. Ale takyto stav na trhu v podstate nemoze nastastat (alebo nie na dlho) cena sa vzdy pohne takym smerom aby sa ponuka a dopyt vyrovnali. Totiz aby ti co vyrabaju mali motivaciu viac vyrabat (lebo im viac zaplatia) a ti co spotrbuvavaju budu mat motivaciu menej minat (viac bude treba platit). To znamena ze cena ropy sa nezvysuje preto lebo tu 4 roky vladol dzurinda, ale preto lebo ropy je malo. Co je v priamom protiklade s tvojim tvrdenim ze konkurencia na trhu s benzinom ceny zvysuje a len dobry socialista Robert Fico nam chce pomoct.

Smutne je to ze mas pravdu, ale nie preto lebo to ma logiku co hovoris, ale preto lebo vy mate pusku a ja nemam.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group