ISSN 1335-8715

15-10-2007   Michal Drotován   Slobodný trh   verzia pre tlač

Trvalo udržateľný rozvoj – mýtus či nevyhnutnosť?

Rúti sa ľudstvo do záhuby a hrozia katastrofálne dôsledky spôsobené činnosťou človeka? Stane sa postupne Zem neobývateľnou planétou s vysokou teplotou a horami odpadkov? Alebo naopak je environmentalizmus novodobou totalitnou ideológiou či panteizmom a Zem by mala ostať modrá a nie zelená, ako tvrdí Václav Klaus?

Reakcia na príspevok

problém počiatočných podmienok
autor: oblastny komisar
pridané: 15-10-2007 14:01


S teoretizovaním o udržateľnom rozvoji je malý problém, a to ten, že sa vychádza z nejakého súčasného stavu, a prorokuje sa povedzme storočie dopredu.

Pričom, keby dnešní zväčša ľavicovozelení udržiavači haluzili pred 200 rokmi, zakázali by hneď z fleku kone, lebo ktosi vypočítal že pri pokračovaní vtedajšieho vývoja bude Londýn o sto rokov zakrytý sedemmetrovou vrstvou konského trusu.

O pár desiatok rokov nato by zakázali anglické uhoľné elektrárne a vôbec všetky tie hnusné smradľavé komíny.

Dnes sa priväzujú k jadrovkám a zaklínajú neexistujúcim
ľudským otepľovaním klímy (za to sú zodpovedné slnečné cykly a celý IPCC aj s AlGorom bude časom v učebniciach ako najväčšie zneužitie vedy v dejinách ľudstva), ktovie čo si vmyslia zajtra - zo zeleného šialenstva sa totiž medzičasom stal multimiliardový biznis, navyše tiež politický.

V skutočnosti je to naozaj tak, že ani kone, ani tepelné elektrárne nie su "dlhodobo udržateľné", ale finta je v tom že bez predchádzajúcej technologickej generácie by nebola tá nasledujúca, ergo, že tie hnusné uhoľné elektrárne umožnili technologické napredovanie k dnešým jadrovým, či možno aj fotovoltaickým (ak bude časom lacnejšia výroba a väčšia účinnosť), alebo časom aj k fúznym elektrárňam.

A aby som nezabudol, ešte pred tými uhoľnými bolo treba spáliť kopu dreva, lebo vtedy iné nebolo - však to sa už dialo aj v staroveku, keď si Gréci vyrúbali skoro všetky lesy na stavbu lodí... a kde by sme bez nich boli, že.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group