ISSN 1335-8715

10-09-2007   Marián Šarkőzy   Ideológia   verzia pre tlač

Kľúč k totalitarizmu

Postmoderne a slovensky signifikantným pokusom definovať totalitarizmus je „Diablova práca“ Tomáša Zálešáka. Zálešák totiž naznačuje, že už samotnou definíciou totalitarizmu by sme sa stali totalitnými mysliteľmi.

Reakcia na príspevok

RE: Madari
autor: msarkozy
e-mail: marian.sarkozy@zoznam.sk
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 15-09-2007 18:06


Medzi Kubanskou krizou a radarom je ten zásadný rozdiel, že USA malo prostriedky a silu na to aby Rusom kleplo po prstoch. Rusko si nič také nemôže dnes dovoliť a preto nie je dôvod aby sa mu nezmyselne ustupovalo, alebo sa dokonca posilnenie Ruska považovalo za žiaduci stav. Realizmus spočíva práve v objektívnom hodnotení sily nepriateľa a nie v principiálnom ustupovaní. Samozrejme ak je niekto taký ťulpas, že za nepriateľa EU považuje USA tak mu niet pomoci. Je treba ešte povedať, že je veľmi pravdepodobné, že ruská diplomacia v budúcnosti bude zámerne rozdeľovať štáty EU a profitovať z konfliktov. JE evidentne, že Rusi považujú naše územie za svoje a dobre vedia, že nemáme ani silu ani vôlu brániť sa.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group