ISSN 1335-8715

10-09-2007   Marián Šarkőzy   Ideológia   verzia pre tlač

Kľúč k totalitarizmu

Postmoderne a slovensky signifikantným pokusom definovať totalitarizmus je „Diablova práca“ Tomáša Zálešáka. Zálešák totiž naznačuje, že už samotnou definíciou totalitarizmu by sme sa stali totalitnými mysliteľmi.

Reakcia na príspevok

RE: Mravný relativizmus a JÁN PAVLÍK
autor: tralos
pridané: 14-09-2007 20:30


Reagoval som na citat, ktoreho obsahom je "nahodnost". Nie je proste nahoda, ze liberalne myslenie sa objavilo v Europe a nie inde. Vela sa hovori o jedinecnosti civilizacii, o ich podmienenosti nabozenstvom, tradiciami a strukturou spolocnosti.

Tato jedinecnost, ktora jasne umoznuje vznik istych myslienok, je jasne v rozpore s "nahodou". Myslienka rovnosti pred zakonom nevznikla v Europe nahodou, tak ako nahodou nevznikla myslienka slobody a liberalizmu.

Ak by to tak nebolo, aky zmysel by malo odvolavanie sa na tradiciu rimskeho prava, osvietenstva ci krestnastva v Europe, ked myslienky su udajne len vysledkom nahody?

Myslienky marxizmu su jasne kontextovo spojene so vznikom priemyselnej robotnickej vyroby tak ako myslienka rovnosti vsetkych ludi bez ohladu na majetok ci rasu pred zakonom je jasne umoznena staroconou tradicou krestanskej myslienky rovnosti pred Bohom. Atd Atd...

Romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group