ISSN 1335-8715

10-09-2007   Marián Šarkőzy   Ideológia   verzia pre tlač

Kľúč k totalitarizmu

Postmoderne a slovensky signifikantným pokusom definovať totalitarizmus je „Diablova práca“ Tomáša Zálešáka. Zálešák totiž naznačuje, že už samotnou definíciou totalitarizmu by sme sa stali totalitnými mysliteľmi.

Reakcia na príspevok

Pozor na madarov
autor: Czechtek
pridané: 14-09-2007 18:20


Lukas, velmi dobry clanok, ale dovolim si Ta predsa len upozornit na "malickosti".

1.
"Problém je v tradične nízkej pôrodnosti Maďarov, ale aj v ich odchode za štúdiom a prácou do Maďarska. Preto požadovala SMK univerzitu v Komárne. Jej politici vedia, že ak na južnom Slovensku neudržia vlastnú inteligenciu, tak životaschopnosť maďarskej menšiny bude ohrozená. Niektorí autori vidia práve v tomto skazu slovenskej menšiny v Maďarsku: čo malo hlavu, to zutekalo po skončení 2. svetovej vojny na Slovensko. Keď väčšina kultúrnej elity odišla, dolnozemskí Slováci ľahko podľahli asimilačným tlakom."

Toto je sice pravda. Ale skutocna, SKUTOCNA pricina preco madarov ubuda je ze sa prirodzenym sposoom asimiluju. (ja viem, sam sa hlasim k madarskej narodnosti kedze oboch rodicov mam madarov, nie preto lebo som krvilacny barbar)
Vsimol som si ze ked sa zoberie zmiesany par to je jedno ci je zena slovenskej a muz madarskej narodnosti alebo naopak, ich dieta uz vecsinou nevie po madarsky (nanajvis rozumie cosi ale hanbi sa hovorit) a NIKDY som sa nestretol s takou situaciu ze by sa dieta takehoto zmiesaneho paru hlasilo k madarskej narodnosti, VZDY sa hlasia k slovenskej. (asi existuje par vynimiek ale neviem o tom).
Ba dokonca poznam NEMALO deti ktorych rodicia su madari, a oni ani poriadne po slvensky nevedia (rozumej hovoria s prizvukom obcas mozno s chybou) sa hlasia k SLOVENSKEJ narodnosti s pragmatickych dovodov, aby sa vyhli problemom.
Zaver: Prirodzena asimiliacia je dovodom vymierania madarov na slovensku to co si uviedol Ty je sice pravda, ale to su len vedlajsie dovody!!

2.
"Navyše voči ním existuje v Maďarsku isté pohŕdanie. "

No toto moze byt pravda voci rumunskym madarom, alebo madarom zijucim v balkanskych statoch lebo u nich je zivotna uroven nizsia ako v madarsku. U nas to bolo tiez tak za Meciara. Vnutrotrianonski madari mozno pohrdali slovenskymi madrmi pretoze videli co sa na slovensku deje. To sa vsak po dzurindovych reformach velmi zmenilo!!! Teraz Slovensky madar pohrda v madarsku zijucim madarom. Zivym dokazom som toho ja, a narpiklad moj otec ktory chodi za pracou do madarska a narozdiel od cias meciarizmu ked v hokejovom suoboji Slovensko-Cesko fandil cechom, dnes je hrdy na to ze je zo slovenska. A tak ako predtym (za meciara) "nadaval" na slovakov teraz "osocuje" madarov zijucich v madarsku a je hrdy na to ze je zo slovenska!! (koli druzindovym reformam vdaka ktorym predbiehame madarsko v zivotnej urovni).

PS: Toto si vlastne v spravne v clanku podotkol. Len na konci si pouzil argument ktory bol platny za vlady meciara a uz nie je aktualny.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group