ISSN 1335-8715

10-09-2007   Marián Šarkőzy   Ideológia   verzia pre tlač

Kľúč k totalitarizmu

Postmoderne a slovensky signifikantným pokusom definovať totalitarizmus je „Diablova práca“ Tomáša Zálešáka. Zálešák totiž naznačuje, že už samotnou definíciou totalitarizmu by sme sa stali totalitnými mysliteľmi.

Reakcia na príspevok

RE: Madari
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 14-09-2007 11:54


I ja som proti tomu aby nám Rusi diktovali čo môžme a čo nie. Ale u veľmocí je to už taký blbý zvyk. Aj Američania vysoko nediplomaticky vyskakovali, že si Češi "dovolili" nekúpiť ich stroje F-16. A Poliaci boli samozrejme za nákup týchto strojov veľmi pochválení.

Ale čo sa týka priamo toho radaru tak nie je zas tak úplne pravda, že sa to Rusov netýka. Radar môže totiš dovidieť veľmi ďaleko - napr. na skúšky ich balistickýh rakiet. A údaje o skúškach sú vysoko citlivé a radar by mohol čo to prezradiť. Je to teda okrem protiraketovébo i špionážny systém.

A ešte závažná vec. Radar bude absolútnou prioritou pre každého kto by chcel napadnúť USA pomocou balistických rakiet, pretože bez nich sú antirakety zbytočné. Či už (teoreticky) Rusko, alebo "darebácke" štáty, ktoré mimochodom ešte nedisponujú medzikontentálnmimi balistickými raketami (proti nim je radar určený) a dlhší čas ani disponovať nebudú.

Takže tvrdenia niektorých českých politikov, že oni majú "len" radar a vlastne o nič nejde sú absolútne nekompetentné.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group