ISSN 1335-8715

10-09-2007   Marián Šarkőzy   Ideológia   verzia pre tlač

Kľúč k totalitarizmu

Postmoderne a slovensky signifikantným pokusom definovať totalitarizmus je „Diablova práca“ Tomáša Zálešáka. Zálešák totiž naznačuje, že už samotnou definíciou totalitarizmu by sme sa stali totalitnými mysliteľmi.

Reakcia na príspevok

Uvedomuješ si ?
autor: LIBERTARIAN
pridané: 11-09-2007 7:52


msarkozy :
Tusim si sa tymto clankom vydal na tenky lad. Ten ľad je o to tensi, ze si svoje (mozno aj spravne) nazory sformuloval velmi nejednoznacne, niekde skor relativisticky, niekde si bez jasnejsich dokazov sformuloval dost provokativne tvrdenia, .....

" Už samotné jednoznačné definovanie totalitarizmu v sebe ukrýva totalitné nebezpečenstvo, ktorému sa vyhneme len tak, že budeme pred ním neustále aktívne na pozore a podľa možnosti nič jasne a jednoznačne nedefinujeme."
- Vyzyvaš ludi ku relativizmu ??? : "nič nedefinujeme"


"Komunisti ani nacisti, tým menej dnešní džihádisti, žiadnymi relativistami nikdy neboli. Príbehy hrdinstva, často až šialenej odvahy a obetí, ktoré fanatici boli a sú schopní položiť „za svoju pravdu“ sú dostatočne známe."
- Suhlasim. LENŽE tymto si poprel tvrdenia konzervativciov, ze komunizmus je totalne relativisticky, ze neuznava PRAVDY a PRINCIPY.


"Zmena, s ktorou prišiel Ježiš Kristus končí kolektívne trestanie a prichádza individualistické poňatie viny, hriechu a trestu."
- toto so okomentoval v samostatnom prispevku.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group