ISSN 1335-8715

30-03-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Prečo má škola študentov v paži?

V Novinárskej cene 2006 bol Lukáš Krivošík za tento článok Nadáciou otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation (NOS - OSF) nominovaný v kategórií "najlepší komentár v printových médiách". Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v pondelok večer. Text vyšiel vlani na stránkach T-Station.sk. O víťastvo v zmienej kategórií sa popri šéfredaktorovi Pravého Spektra budú uchádzať ešte Imrich Gazda a Peter Javůrek.

Reakcia na príspevok

RE: somalsko
autor: tralos
pridané: 10-04-2007 11:46


chcem tym povedat, ze sudy, ktorych niekotri predstavitelia su aj na zozname hladanych teroristov, sudy ktore sa etablovali v anarchii a nepokojoch, nie su prikladom, z ktoreho by sme si mali brat priklad.

btw, ich autorita vonkoncom nepochadza z toho, ze by si ich sami ludia platili, ale z nabozenskej autority, ktoru tieto islamske sudy maju.

v com konkretne to ma byt inspiraciou aj pre nas, nerozumiem.

to, ze rozhodovat mozu nie len statne sudy, ale aj tradicne ci nabozneske autority, rodinne klany ci mafie(sicilia) atd,je natolko banalne konstatovanie, ze prinos toho prikladu zo Somalska ma temer nulovu vypovednu hodnotu.

aby som sa teda vyjadril presne: neviem, v com moze pre sucasne slovensko ci sucasny zapad sluzit ako priklad sud, ktory vznikol v stave anarchie ci anomie, jeho autorita je zalozena na tradicnom ci nabozenskom prave, pri rozsudkoch pouziva sariu a niekotri jeho predstavitelia su jasne spojeni s terorizmom.

romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group