ISSN 1335-8715

30-03-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Prečo má škola študentov v paži?

V Novinárskej cene 2006 bol Lukáš Krivošík za tento článok Nadáciou otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation (NOS - OSF) nominovaný v kategórií "najlepší komentár v printových médiách". Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v pondelok večer. Text vyšiel vlani na stránkach T-Station.sk. O víťastvo v zmienej kategórií sa popri šéfredaktorovi Pravého Spektra budú uchádzať ešte Imrich Gazda a Peter Javůrek.

Reakcia na príspevok

RE: somalsko
autor: Lukas Krivosik
pridané: 10-04-2007 9:39


A co tym chces povedat? Ze keby sme umoznili vznikanie nestatnych alternativ v oblasti sudnictva, ze by sme tu mali saria sudy?!

Ano, v Somalsku sa tieto sukromne sudy riadia sariou, lebo po rozklade vlady a parlamentu, coby zdrojov pozitivneho prava je saria jedinym a tradicnym zdrojom prirodzeneho prava v tejto oblasti.

Na Islande a v stredovekom Anglicku, kde takyto sudny system fungoval tiez, az do vyvlastnenia kralmi, sa ako zdroj prava pouzivala zase kmenova pravna obycaj.

Inak, prave konkurencny charakter tychto sudov ma potencial obrusit hrany sarie a zbavit sa postupne jej najbarbarskejsich vystrelkov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group