ISSN 1335-8715

30-03-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Prečo má škola študentov v paži?

V Novinárskej cene 2006 bol Lukáš Krivošík za tento článok Nadáciou otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation (NOS - OSF) nominovaný v kategórií "najlepší komentár v printových médiách". Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v pondelok večer. Text vyšiel vlani na stránkach T-Station.sk. O víťastvo v zmienej kategórií sa popri šéfredaktorovi Pravého Spektra budú uchádzať ešte Imrich Gazda a Peter Javůrek.

Reakcia na príspevok

RE: konz-libertarian
autor: Daniel Valent
webstránka: http://valent.blog.sme.sk
pridané: 06-04-2007 19:29


"Zaroven ani cas nemoze dostatocne preverit, ci je nejaka instutcia efektivna, ako hovoria konzervativci. Transakcne naklady mali totiz za nasledok, ze vlady konzervovali neefektivne vlastnicke prava, ktore pretrvavali tisirocia."
.
Vynikajúci postreh! Práve tejto chyby sa dopúšťa, pomerne rozšírená, vulgárna interpretácia Hayeka. Jeho teória spoločenskej evolúcie nevysvetľuje ani zďaleka to prečo sú niektoré spoločenské inštitúcie súčastnosti "etablované" už stáročia. Úspešné inštitúcie jeho teórie totiž prežívajú v štátom neobmedzovanom prostredí, o akom už, minimálne v západnom svete, stáročia nechyrovať.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group