ISSN 1335-8715

30-03-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Prečo má škola študentov v paži?

V Novinárskej cene 2006 bol Lukáš Krivošík za tento článok Nadáciou otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation (NOS - OSF) nominovaný v kategórií "najlepší komentár v printových médiách". Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v pondelok večer. Text vyšiel vlani na stránkach T-Station.sk. O víťastvo v zmienej kategórií sa popri šéfredaktorovi Pravého Spektra budú uchádzať ešte Imrich Gazda a Peter Javůrek.

Reakcia na príspevok

RE: to gonda
autor: Jan Gonda
webstránka: http://www.recesia.sk
pridané: 04-04-2007 15:46


Cakal som nejaku argumentacna liniu, ktora by sa dala nazvat argumentacnou.

Za utopiu pokladam nazor, ze nejaka institucia zariadi mier na Zemi, ak ludia nevedia nic o logike spolocenskeho konania - "nemiesto". Prave preto je potrebny vstup "intelektualnych podnikatelov", ktory budu jej axiomy objasnovat v konkurencii s inymi - etatistickymi teoretikmi. Len po spravodlivom vitazstve prvej skupiny intelektualnych podnikatelov mozeme zacat hovorit aj o realite, t.z., ze musi existovat niekto, kto tieto apriorne (teoreticke) principy uvedie do praxe a svoju pracu odvedie kvalitne - podnikatel. Nic utopicke, len spontanny proces podnikatelskeho objavovania a optimalizacie. Ziaden monolitny program na presadzovanie - ale neviditelna ruka trhu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group