ISSN 1335-8715

30-03-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Prečo má škola študentov v paži?

V Novinárskej cene 2006 bol Lukáš Krivošík za tento článok Nadáciou otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation (NOS - OSF) nominovaný v kategórií "najlepší komentár v printových médiách". Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v pondelok večer. Text vyšiel vlani na stránkach T-Station.sk. O víťastvo v zmienej kategórií sa popri šéfredaktorovi Pravého Spektra budú uchádzať ešte Imrich Gazda a Peter Javůrek.

Reakcia na príspevok

RE: SMK
autor: Czechtek
pridané: 04-04-2007 14:06


"INDE SOM TI UZ AJ NAPISAL, ZE JE SEBAKLAM AK SI CLOVEK MYSLI, ZE SA DA DOSIAHNUT STAV V KTOROM BUDE PLATIT "dotknu sa ma len moje rozhodnutia""

To je sice pravda, ale dala by sa zrusit dan z prijmu? Dala. Dalo by sa zrusit podporovanie nic nerobenia cez socialne davky? Dalo. Dalo by sa zrusit DPH? Samozrejme. Dali by sa zrusit zakony ktore nezmyselne obmedzuju slobodu jednotlivca a pritom este skodia spolocnosti? dali. Dali by sa zrusit nezmysli v zakonniku prace, ktore obmedzuju ako zamestnanca tak aj podnikatela, a vytvaraju iba nezamestnanost? Dali. Mohlo by sa privatizovat letisko? Mohlo. Dal by sa zrusit zakon, ktory nuti ludi povinne sa poistit? (vela laviciarov na to pinda) dalo. A mohol by som pokracovat kludne dalej, co vsetko by sa dalo urobit, aby sa situacia zlepsila...

Samozjejme ak si niekto postavi na svojom pozemku mrakodrap, a ja nebudem mat vyhlad na hrad, tak ma to moze dotknut. Ak si suseda vysadi pred domom cervene tulipany, ale mne sa paci modra, tak z toho nemusim mat prijemny pocit. Ale to je nieco ine, lebo ja nemam pravo zasahovat do toho co oni robia na vlastnom pozemku, a oni nemaju pravo trestat ma za to ze pracujem, a odmenovat tych co nic nerobia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group