ISSN 1335-8715

30-03-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Prečo má škola študentov v paži?

V Novinárskej cene 2006 bol Lukáš Krivošík za tento článok Nadáciou otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation (NOS - OSF) nominovaný v kategórií "najlepší komentár v printových médiách". Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v pondelok večer. Text vyšiel vlani na stránkach T-Station.sk. O víťastvo v zmienej kategórií sa popri šéfredaktorovi Pravého Spektra budú uchádzať ešte Imrich Gazda a Peter Javůrek.

Reakcia na príspevok

RE: SMK
autor: Czechtek
pridané: 04-04-2007 9:03


"osloboditelia ludi, radikalni humanisti ci rigidni zastancovia spravodlivosti, proste ti co miluju cloveka a jeho osobnu autonomiu nevedia zniest, ak si ludia vyberu zle riesenie."

Nie, to nie je pravda. Ja tvrdim, nech si vyberu ludia riesenie ake chcu, a nech nesu za neho zospovednost. To co neviem zniest je ze ludia vybrali zle riesenie pre MNA, a to je rozdiel.

"pretoze ak tolko vela ludi naleti ludom ako fico, preco by tak isto vela ludi nemohlo naletiet klamlivej reklame poistovnii, ktorej by slo akurat o tyraniu?"

Rozdiel medzi naletenim klamlivej reklame poistovni a medzi naletenim ficovi, je ten, ze ak niekto naleti klamlivej reklame poistovni tak to bude mat dopat na jeho sameho, zatial co ked naleti politikovi ficovi, tak to bude mat dopat na vsetkych obcanov, aj tych sikovnych a slusnych ktori nenaleteli, to je ten rozdiel. Takze tvoje porovnanie je argumentacny klam.

"...je prave symptomom neschopnosti zmierenia sa s realitou, ze -bohuzial- ludia sa niekedy rozhodnu spravne a niekedy nie."

Nie, problem je v tom, ze ludia sa rozhodli zle, ale nerozhodli zle len za seba, rozhodli zle pre nas vsetkych, a na to nemaju pravo, maju pravo sa zle rozhodovat sami za seba. To s cim sa neviem zmierit je, ze jedni maju len prava, a druhy povinnosti. To nie je spravne.

Infinitus est numerus stultorum


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group