ISSN 1335-8715

30-03-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Prečo má škola študentov v paži?

V Novinárskej cene 2006 bol Lukáš Krivošík za tento článok Nadáciou otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation (NOS - OSF) nominovaný v kategórií "najlepší komentár v printových médiách". Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v pondelok večer. Text vyšiel vlani na stránkach T-Station.sk. O víťastvo v zmienej kategórií sa popri šéfredaktorovi Pravého Spektra budú uchádzať ešte Imrich Gazda a Peter Javůrek.

Reakcia na príspevok

RE: Vztah a povinnost
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 31-03-2007 4:42


"Dnes tu mame studentov, ktori na skolu chodia len preto, aby odtial mohli co najrychlejsie odist. Len aby mali titul..."

Áno je to tak, ale na druhej strane naše školstvo v celom svojom priereze potláča iniciatívu. A potom sa nečudujme, že VŠ študenti nechcú nič iné ako titul - tak boli vychovaní.

Sám som chodil už z práce na školenia, kde základnou črtou bolo, že rozvíjali iniciatívu - t.j. to čo nám naše školstvo berie. A priznám sa bol to pre mňa problém a až tam som si uvedomil aké je naše školstvo choré. Načo je nám supervzdelaný študent, ktorý sa nevie presadiť a byť líder?

Otec mi raz rozprával príhodu - do jeho podniku dvaja bratia - dvojičky s červenými diplommi. Po krátkom čase museli pre neschopnosť odísť.
Ako môže dostať človek červený diplom a byť nepoužiteľný v praktickom živote ??!!!!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group