ISSN 1335-8715

29-12-2006   Lukáš Krivošík   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Kastílsky gavalier

Žijeme v zvláštnej dobe. V prostredí západnej civilizácie máme vo zvyku stále viac zapierať našu minulosť a sypať si bezdôvodne popol na hlavu. Z mužov ako Krištof Kolumbus, ktorí ju urobili veľkou, robíme zlosynov a naopak vyrábame hrdinov z negramotných domorodých náčelníkov, s kanibalskými sklonmi. V tomto smere je príjemným prekvapením historický román Aztécka perla, z pera bestsellerového autora Colina Falconera.

Reakcia na príspevok

RE: Saddám a USA
autor: D
pridané: 03-01-2007 10:33


U Sunitov "spomienkovy optimizmus" nevypukne, saddama akceptovali minimalne ako mensie zlo, ktore krotilo vacsinovych shiitova branilo kurdom(tam nachadzal Irak spolocnu rec najma s Tureckom) v separatistickej snahe ale vacsinovo ho podporovali, pretoze jeho rezim ich zvyhodnoval.
U sitov vdaka za zosadenie sadama konci pri spomienke na to, kto ho pomahal drzat pri moci. Tam nejaka nostalgia nehrozi ani nahodou. Osloboditela samozrejme vnimaju cez svojich "bratov" v Palestine a
hned sa tam zacal organizovat odpor voci "okupantom", siti zo zaciatku videli nadej vo vytvoreni islamskeho statu na sposob iranu a vsetko co ich deli od tohoto ciela musi ist z cesty.
A Kurdi sa citia skor podvedeni, tiez si mysleli, ze sa im pre seba konecne podari ukrojit niekde kus uzemia, ale sucastny stav je pre nich asi priaznivejsi, ako to, co moze nastat po odchode spojencov alebo aky bol za Saddama.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group