ISSN 1335-8715

10-12-2006   Ján Gonda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Idea slobodného vzdelania ako kontrarevolúcia

Je myšlienka odluky vzdelania od štátu revolučnou „metastázou“ alebo len nastavením výhybky revolučných koľají zasadených osvietenskou pýchou rozumu? Môže voľný trh vo vzdelaní priniesť slobodou vykúpený spoločenský blahobyt? Na tieto otázky sa vo svojej reakcii na spochybňovanie myšlienky „Odluky školy od štátu“ (v kritickej prílohe .týždňa 45/2006: Pupala, Humajová, Kaščák) pokúšam odpovedať v konzervatívnych aj liberálnych súvislostiach.

Reakcia na príspevok

RE: KTO ? chce odstatnenie
autor: jg
pridané: 13-12-2006 14:27


Co povazujes za zabavne? Ze zijeme v case vydobytkov sukromneho vlastnictva? Ze je menej nasilia ako pred desat tisic rokmi?

Ak sa mi nepaci zmluva so zamestnavatelom, tak ju nepodpisem a nejdem pre neho pracovat. Nikto ma do toho nasilim nemoze nutit, ani ma za to nestrci do basy. tak ako to robi stat, ked nezaplatim dane. A ked odchadzam zo zamestnania, tak predsa nemusim opustit svoj dom, ktory je moj majetok. Nemusim sa prestahovat. Jedine co opustim je majetok niekoho ineho.

Nikto ta nenuti podielat sa na systeme zalozenom na sukromnom vlastnictve. Mna na opak nutia podielat sa na vypalnickom systeme - platit nan. Ak nie si schopny vidiet tieto zasadne rozdiely, tak si mimoriadne hlupy.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group