ISSN 1335-8715

10-12-2006   Ján Gonda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Idea slobodného vzdelania ako kontrarevolúcia

Je myšlienka odluky vzdelania od štátu revolučnou „metastázou“ alebo len nastavením výhybky revolučných koľají zasadených osvietenskou pýchou rozumu? Môže voľný trh vo vzdelaní priniesť slobodou vykúpený spoločenský blahobyt? Na tieto otázky sa vo svojej reakcii na spochybňovanie myšlienky „Odluky školy od štátu“ (v kritickej prílohe .týždňa 45/2006: Pupala, Humajová, Kaščák) pokúšam odpovedať v konzervatívnych aj liberálnych súvislostiach.

Reakcia na príspevok

RE: KTO ? chce odstatnenie
autor: LIBERTARIAN
pridané: 13-12-2006 7:28


Zolo :
Tvoj "argument" >
" Mate smolu. Narodili ste sa v nespravny cas. Ha,ha,ha! "
- je velmi vystizny. Presne ukazuje, na com je zalozena vasa demokracia. Tato tvoja drsna pravda je pre mna vzdy ferovejsia, ako moralizujuce D-ckovske bludy. Demokracia je proste nasilie na mensine -a basta. "Mate smolu"- toto je argument demokrata.

Ak ta pri buducej nocnej prechadzke dvaja zlocinci oberu o vyplatu, budes "mat smolu". V sulade s demokraciou > boli totiz dvaja proti jednemu. Okradli ta demokratickou vacsinou.

Ale ostatne tvoje "argumenty" su iba smiesne taranie. Skus si niekedy precitat svoje vlastne prispevky na druhy den - ci ich este budes chapat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group