ISSN 1335-8715

10-12-2006   Ján Gonda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Idea slobodného vzdelania ako kontrarevolúcia

Je myšlienka odluky vzdelania od štátu revolučnou „metastázou“ alebo len nastavením výhybky revolučných koľají zasadených osvietenskou pýchou rozumu? Môže voľný trh vo vzdelaní priniesť slobodou vykúpený spoločenský blahobyt? Na tieto otázky sa vo svojej reakcii na spochybňovanie myšlienky „Odluky školy od štátu“ (v kritickej prílohe .týždňa 45/2006: Pupala, Humajová, Kaščák) pokúšam odpovedať v konzervatívnych aj liberálnych súvislostiach.

Reakcia na príspevok

RE: výborný článok
autor: jg
pridané: 11-12-2006 15:25


Co na tom nechapes? Ved si zober napriklad takeho Palka. Udajne bol vraj celkom dobry v pomerne tazkej matematickej discipline - topologii. To znamena, ze schopnost logicky mysliet mu urcite nechyba na rozdiel od zjavnych hlupakov ako napr. taky romco. Napriek tomu vsetkemu ma tak zazrate do hlavy tie bigotne KDH-acke nezmysly, ze je jasne, ze logiku skratka v urcitych chvilach "vypina" a poddava sa dogmam. Tiez som si volakedy myslel, ze ludia, ktori preukazu schopnost logicky mysliet, su vseobecne pristupni logickym argumentom. Dogmi nadobudnute casto uz v rannom detstve su zjavne silnejsie. Ty nakoniec si tiez obcas nachylny verit v nutnost konat zlo pre nejake vseobecne dobro, ked tu obhajujes Pinocheta.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group