ISSN 1335-8715

10-12-2006   Ján Gonda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Idea slobodného vzdelania ako kontrarevolúcia

Je myšlienka odluky vzdelania od štátu revolučnou „metastázou“ alebo len nastavením výhybky revolučných koľají zasadených osvietenskou pýchou rozumu? Môže voľný trh vo vzdelaní priniesť slobodou vykúpený spoločenský blahobyt? Na tieto otázky sa vo svojej reakcii na spochybňovanie myšlienky „Odluky školy od štátu“ (v kritickej prílohe .týždňa 45/2006: Pupala, Humajová, Kaščák) pokúšam odpovedať v konzervatívnych aj liberálnych súvislostiach.

Reakcia na príspevok

RE: RIP
autor: LIBERTARIAN
pridané: 11-12-2006 14:54


jg :
Politicka situacia v tych casoch (za Pinocheta v Chile) bola asi taka, ze kdekolvek dosiahli komunisti aku-taku moc, dobehli sovietsky poradcovia, a vojenskymi a hospodarskymi vplyvmi zahniezdili sovietsky komunisticky vplyv v danej zemi. Bol to oficialne prezentovany sposob ovladnutia zemegule komunizmom. Na to samozrejme reagovali USA podporou susednych krajin, intervenciou, ..... Takto vznikla vojna v Korei, Vietname,
Pripustit komunistov k moci teda nebolo iba drobne historicke intermezzo, bola to katastrofa krajiny na desatrocia, mozno na veky. Bez intervencii USA by boli sovieti davno obsadili celu zemegulu, co mali oficialne, formalne v plane. Pinochet ich v Chile odbremenil.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group