ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Off topic - prop.sk: viete za koho kopete?
autor: Tomáš Krištofóry
e-mail: t.kristofory@centrum.cz
webstránka: http://www.kristofory.blog.sme.sk
pridané: 09-11-2006 22:16


Ohľadom Šebeja asi musím súhlasiť. S mnohými jeho článkami môžem súhlasiť len cez veľké výhrady, píšem, že jediná voliteľná strana na Slovensku je OKS, ale znovuzvolenie staronového predsedníctva ma skôr sklamalo ako potešilo. OKS musí ísť ďalej inou cestou, takto nikdy nebude princípová a nezíska ani dosť hlasov. Mám pocit, že úzke vedenie OKS (snáď okrem Dostála) by vo veľkej politike nebolo vo svojej pravicovosti radikálne iné než trebárs SDKÚ donedávna. Koniec-koncov Šebej, Zajac(oví), Osuský a Tatár predsa už boli vo vláde - tej prvej SDKÚ... A ako Lukáš na istom mieste s odvolaním sa na zdroje INEKO uviedol, že ekonomicky najliberálnejší (v hlasovaní za zákony) boli poslanci KDH... Niežeby som to chcel zovšeobecňovať, Čarnogurský ma posledným interview dosť sklamal (ževraj katolícke sociálne učenie je v strede medzi pravicou a ľavicou - som zvedavý ako by sa to páčilo vatikánskym morálnym teológom). Ale posledná iniciatíva KDH za deklaráciu o daňovej suverenite Slovenska (i keď je to zrejme politická iniciatíva) by tejto hypotéze nasvedčovala.

Nech je to ale akokoľvek, ekonomických liberálov tento stav a tendencie nepotešia. Rád som hlasoval za OKS, ale neviem-neviem, či im o 4 roky dám svoj hlas.
Dúfam aspoň, že bude niekto hodný toho, aby som za neho hlasoval...

Aby som sa vrátil k Tvojmu príspevku:
Pýtaš sa, či vlády majú prostredníctvom veľvyslanectiev dosahovať svoje ciele.

Ako každá praktická otázka, ani táto nie je ľahko zodpovedateľná, teda za predpokladu, že nechcem úplne zrušiť štát. Ja by som skúsil v tejto veci vysloviť, že keďže sa jedná o peniaze štátneho monopolu (dane), a štát je vo svojej podstate mocenská organizácia, potom je potrebné klásť oveľa väčší dôraz na morálku úradníkov a pripomínať ju aj potenciálnym úradníkom. V súvislosti so štátom tu pôsobí zmätok zamýšľaných a nezamýšľaných dôsledkov (mimo trh, ktorý premieňa vlastné záujmy vo všeobecný prospech - s pomocou istej mravnosti). Keď to aplikujem na politiku USA, možno Bush v istom zmysle naozaj napĺňa Božiu vôľu. Keď sa republikánske názory na Slovensku šíria za peniaze USA prostredníctvom napríklad Šebeja, môže to mať prevažne pozitívne dôsledky pre zachovanie rodiny, ľudskej dôstojnosti a teda civilizácie. Je však možné aj, že to má prevažne negatívne dopady... Plne to nikto nedokáže kvantifikovať.

Každopádne je takéto politikárčenie ošemetnou záležitosťou.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group