ISSN 1335-8715

18-01-2005   Martin Hanus   EUtópia   verzia pre tlač

No smoking, signore!

„Naši otcovia zomierali v boji proti fašistom, nacistom a komunistom a dnes sme skončili v tyranii.“ Tak komentoval majiteľ baru pre United Press International zákaz fajčenia na verejných miestach, ktorý v Taliansku platí od minulého týždňa.

Reakcia na príspevok

RE: Hanus is back!
autor: Marek
pridané: 29-10-2006 9:23


Argumentovat proti fajčeniu tézou " Čo však už nie je otázka pre jednotlivca sú náklady na liečbu chorôb spôsobených fajčením (a nie sú to malé náklady), ktoré sú cez systém verejného zdravotníctva hradené z daní nás všetkých." je podľa môjho názoru scestné.Stačí sa pozrieť koľko zaplatí jeden fajčiar na jednej krabičke cigariet formou spotrebnej dane. Keby bolo na všetko čo nám škodí uvalené tak vysoké dane, tak sme najbohatší štát na svete...... A keď k vysokej spotrebnej dani prirátam to, že fajčiari žijú kratšie, čo znamená, že dostanú menej na dôchodkoch ( čiže štát zaplatí menej.. )tak je vyššie spôomenutý argument niekde inde...ale fakt je, že súčasná kampaň proti fajčeniu a spôsob jej vedenie nemá so zdravým rozumom vôbec nič spoločné...

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group