ISSN 1335-8715

15-03-2005   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

AD. Ako čeliť kultúrnej revolúcii (.týždeň 2,4/2005)

Kultúrna vojna a konzervativizmus – vďačné témy, no ako dokazujú aj články v .týždni, sú predovšetkým vhodné na po povrchu sa kĺzajúce diskusie. Ak Juraj Brecko píše o tom, že pochod revolúcie (hodnej na obsiahlu analýzu v inom článku) „sa musel začať v Cirkvi“, dostáva sa nechtiac na koreň veci.

Reakcia na príspevok

RE: otazky P. Frisovi
autor: Juraj Brecko
e-mail: brecko@stonline.sk
pridané: 30-03-2005 7:30


1)a)Je teda podľa vá každý kto je zástancom
finančnej odluky cirkvi od štátu ( takýto druh odluky som mal vo všetkých svojich článkoch na mysli)
na okraji konzervatívneho spektra?
b) v oblasti ekonomiky je konzervativec za co najminimalnejsiu ulohu statu. v oblasti štátneho financovania cirkvi má zrazu zmeniť názor a trvať na statnej financnej podpore?
c) ak by cirkev bola finance nezavisla od statu mohla by vyvinut väčší tlak na ta aby štát finančne nepodporoval rôzne oraganizácie kotré hlásajú liberálne názory alebo by cirkev mohla dôrazne žiadať aby sa zo štátneho rozpočtu nefinancoval napríklad box a šport všeobecne
d) ak by cirkev bola finnačne nezávisla zapchali by sa týým liberálom ústa

2) a) Vase tvrdenia sú pravdivé, ale nie su protiargumnetom. Netrvdil som ze USA su rajom bez problémom.
Podstata môjho tvrdenia spočivala v nasledovnom:
V USA sú ovela viac rozsirene všeobecné kresťanske hodnoty ( teda hodnoty na ktorých sa konzeravtivní katolici a konzervativní protestanti zhodnu) ako vo výlučne katolíckom španielsku a Rakúsku. Teda napriek všetkýcm problémom, ktoré ste pravdivo vymenovali, väčšina občanov USA odmieta homosexuálne sobáše. V Španielsku ich väčšina obyvateľstva schvaľuje. V prípade USA sa teda protestantom aj napriek svojej roztriešetenosti podarilo učinejšie vo svojej vlasti presadiť kresťsnko - rodinné hodnoty ako nerozštiepenym katolíkom vo Španielsku.
b) Bill Clinton je dobrým príkladom. Veľká časť američanov ho obdivuje ,ale stále je väčšia časť ktorá jeho správanie odsuzuje. Fakt , že mal milenku ho takmer stál kreslo. Určite aj v Rakúsku sa našli ľudia , kotrý odsudzovali Klestilov čin, ale bolo ich percentuálne oveľa menej ako v USA a Klestilov čin sa nestál aferou.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group