ISSN 1335-8715

18-01-2005   Martin Hanus   EUtópia   verzia pre tlač

No smoking, signore!

„Naši otcovia zomierali v boji proti fašistom, nacistom a komunistom a dnes sme skončili v tyranii.“ Tak komentoval majiteľ baru pre United Press International zákaz fajčenia na verejných miestach, ktorý v Taliansku platí od minulého týždňa.

Reakcia na príspevok

RE: Hanus is back!
autor: Arten
e-mail: andrej100@post.sk
pridané: 25-01-2005 17:28


Pokiaľ ide o závažnosť fajčenia a jeho dopad na zdravie jednotlivca je to samozrejme osobná otázka. Čo však už nie je otázka pre jednotlivca sú náklady na liečbu chorôb spôsobených fajčením (a nie sú to malé náklady), ktoré sú cez systém verejného zdravotníctva hradené z daní nás všetkých. Ide v podstate o privilégium (akokoľvek cynicky to znie) pre fajčiarov za peniaze nás všetkých. Peniaze, ktoré nebyť nezodpovednosti fajčiarov voči svojmu zdraviu, mohli byť použité na iný účel. Ak sa na to pozrieme z tohoto pohľadu, otázka stojí či budeme platiť časť našich daní na solidaritu so zdravím ľudí so sklonom sa sebapoškodzovať, alebo podnikneme proti tomu určité opatrenia (napr. v podobe zavedenia plne hradenej liečby za určité choroby spojené s fajčením). Nemyslím si, že opatrenia podobného rangu patria k tým najštastnejším, ale musíme si stanoviť prioritu a ak je tou prioritou ochrana nefajčiarov potom tieto opatrenia podporujem, už len preto, že ako nefajčiar (nach si Hanus tvrdí o pasívnom fajčení čo chce) som nimi poškodzovaný.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group