ISSN 1335-8715

18-01-2005   Martin Hanus   EUtópia   verzia pre tlač

No smoking, signore!

„Naši otcovia zomierali v boji proti fašistom, nacistom a komunistom a dnes sme skončili v tyranii.“ Tak komentoval majiteľ baru pre United Press International zákaz fajčenia na verejných miestach, ktorý v Taliansku platí od minulého týždňa.

Reakcia na príspevok

RE: Omyl
autor: Dewey
pridané: 21-01-2005 15:44


Problem nie je so zamestnancami, ktorych moze stratit zamestnavatel. Problem je so zamestnacami, ktorych sa tak lahko - zapalenim cigarety - nezbavi resp. ktorych moze lahko nahradit tymi viac ustrachanejsimi.
Rovnaky pripad z mojho hladiska by to bol a to by bolo potom naozaj spravne poukazat na trhove riesenie, keby bola ponuka a dopyt vyrovnana. Vo vseobecnosti mame k tomuto stavu velmi daleko. V sferach, kde to tak je, problem nie je, tam kde to tak nie je, problem moze nastat. Osobne si vsak myslim, ze kultura vo vacsine firiem je dostatocne na urovni nato, aby sa aspon toto nedialo.(Ale mozno sa mylim) Ani prefajcene miestnosti nie su bohvie co - ani z pohladu zakaznika, ani z pohladu estetika, pracovnej vykonnosti, ani z pohladu zdraveho rozumu.
Vynutit zakonom sa to viacmenej da a do urcitej miery to funguje. Nemusi sa nam to pacit, ale tam, kde trh nevyriesi a neriesi ani socializacia, nic ine ako vstupit do vztahov medzi jednotlivcami z pozicie politickej moci tu po ruke nemame. Ak sa tak deje preukazatelne v zaujme slobody a proti svojvoly uplatnovanej clovekom nad clovekom, nie je na tom nic zle a ani neliberalne.
Vacsina normalnych ludi to nebude pocitovat ako obmedzenie, pretoze by sa k niecomu takemu neuchylila...

K zvysku nemam vyhrady. Problem s fajcenim na zastavkach bol s "vymozitelnostou".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group