ISSN 1335-8715

18-01-2005   Martin Hanus   EUtópia   verzia pre tlač

No smoking, signore!

„Naši otcovia zomierali v boji proti fašistom, nacistom a komunistom a dnes sme skončili v tyranii.“ Tak komentoval majiteľ baru pre United Press International zákaz fajčenia na verejných miestach, ktorý v Taliansku platí od minulého týždňa.

Reakcia na príspevok

RE: fajcenie
autor: Zolo
pridané: 19-01-2005 15:23


Miro, my co sme priamo ci nepriamo zatazeni komunizmom sme citlivi na slobodu. To je pochopitelne.

Ked vsak zbohatneme, budeme viac bazirovat na uspechu. Tak ako napriklad Taliani, ktori si ziju viacnasobne lepsie ako my. To iste plati do vacsej miery o amikoch.

Fajcenie, respektive jeho zakaz sa da povazovat aj za ekonomicku otazku. Ak talian straca fajcenim inych na zvysenych daniach, alebo amik na zvysenych platbach sukromnej poistovni tak zrazu sloboda je na strane vydavkov.

Nehovoriac o tom, ze definicia slobody nie je volnost nespratnych jednotlivcov, robit si co chcu, ale aj slobodne rozhodnutie nezatazovat si penazenku skodlivym zlozvykom.

Ako riesit fakt, ze fajciari svojim dymom ma vlastne okradaju? Okradaju na svojom zdravi pripadne financnom zdravi. Mozem sa im vyhybat. Mozem sa prestahovat do krajiny, kde sa menej fajci... napriklad USA. Alebo, mozem presadit, ze sa budu musiet fajciari vyhybat mne. Neriesi to financny problem, ale zdravotny ano.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group