ISSN 1335-8715

18-01-2005   Martin Hanus   EUtópia   verzia pre tlač

No smoking, signore!

„Naši otcovia zomierali v boji proti fašistom, nacistom a komunistom a dnes sme skončili v tyranii.“ Tak komentoval majiteľ baru pre United Press International zákaz fajčenia na verejných miestach, ktorý v Taliansku platí od minulého týždňa.

Reakcia na príspevok

ďalšie ukrojenie z koláča slobody
autor: jednokto
pridané: 19-01-2005 10:38


plne súhlasím s autorom. Zákaz fajčiť na diskotékach, v krčmách, reštauráciách a inde (čo podľa mňa nie sú až tak erejené priestranstvá) je podľa mňa porušenie práv, ktoré sú garantované aj ústavou. V prvom rade majiteľ podniku by mal rozhodnúť či sa uňho bude, alebo nebude fajčiť, prpípade kedy áno a kedy nie, alebo kde áno a kde nie. Ak sa to návštevníkom takéhoto podniku nepáči, môžu ísť inde, kde budú mať iného majiteľa, ktorý napríklad povolí fajčenie, alebo fajčenie zakáže (podľa preferencií klientely). Takto by to malo byť. čo sa týka súkromných kancelárií, je drzosť a sprzenie princípov ochrany súkromia a vlastníckeho práva, ak mi polícia bude ehať po firme a sledovať, či niekto niekde fajčí.

Ja vidím problém inde - socialistickí liberáli, keďže vidia, že ich názory opodstatnenosť obmedzovania práva niektorých osôb a ich názory na usporiadanie sveta v rámci reálnej potrebnosti a voľnej súťaže neuspejú, tak si ich dajú do zákona. Samozrejme až príliš často prestrelia. Toto je ten príklad. Nechápem, prečo by sme mali zakazovať kumčaftom kaviarne fajčiť, ak si tam radi dajú kávičku a cigaretku a majiteľ obchodu im to na svojom pozemku dovolí. Pokiaľ majú nafajčiari s týmto problém, nech presvedčia majiteľa, aby zmenil režim na svojom majetku, alebo nech si nájdu inú kaviareň, alebo nech si založia svoju, striktne nefajčiarsku kaviareň. Kde je dopyt, ponuka sa iste objaví. Argument s ochranou zdravia iných je smiešny a tento zákon vôbec nesmeruje k dosiahnutiu tohto cieľa, alebo ho dosahuje,ale spôsobuje ešte väčšie škody, akým chcel zabrániť.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group