ISSN 1335-8715

09-02-2003   Martin Pener, Roman Hegedüs   Rôzne   verzia pre tlač

K prípadnému vojenskému zásahu proti režimu Saddáma Husajna v Iraku

Nielen uplynulé storočie nenechalo nikoho na pochybách, že vojna bola vždy krajným riešením medzinárodných sporov. Európa sa opakovane pokúsila o samovraždu koncom tridsiatych a štyridsiatych rokov 20.storočia, na konci ktorého sa navyše vágne prizerala genocíde v jej vlastnom (juhovýhodnom) teritóriu.

Reakcia na príspevok

Konecne!
autor: Tomas
e-mail: tomassamel@hotmail.sk
pridané: 06-03-2003 19:45


Som velmi rad, ze je u konecne organizacia, ktora jednoznacne podporila zvrhnutie tohoto totalitneho rezimu. Bohuzial, verejna mienka ma blizsie k sialenemu irackemu diktatorovi, ako kulturne blizsej a urcite demokratickejsej krajine za velkou mlaku. Uplne najlepsie su argumenty typu "Spojene staty budu mat na svedomi miliony nevinnych ludi". Afganska operacia stala pritom iba par stovak civilistov (je to sice cyncke konstatovanie, ale v porovnani s poctom obeti terajsieho irackeho rezimu je to naozaj iba).
A este k jednej reakcii na tuto temu: ano G. Bush podpisal mnoho trestov smrti, ale ani jeden nebol z dovodov politickych, etnickych alebo nabozenskych. To sa vsak uz o bagdadskom masiarovi povedat neda.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group