ISSN 1335-8715

02-01-2005   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Odštátnenie školstva II. Pohľad podnikateľa

Robert Kiyosaki nie je ani politik, ani ekonóm, ani libertarián. Je podnikateľ a investor, ktorý učí iných ľudí úspešne podnikať. Napriek tomu jeho kritika moderného školského systému vyúsťuje presne tým smerom, kam mieria aj argumenty Matúša Pošvanca.

Reakcia na príspevok

Statne skoly?
autor: Zolo
pridané: 02-01-2005 22:55


Zakladne skolstvo v USA nie je statne... je miestne. Kazda dedina ma svoj skolsky system. Je to samostatna jednotka, ktoru riadi skolsky vybor voleny z danovnikov. Ako pracuje tento skolsky vybor rozhodne, o uspechu deti, kvantitativne merany percentom, ktore sa dostane na vysoku skolu. Este dolezitejsie je, ze kvalita skolskeho systemu je priamo viazana na cenu nehnutelnosti v dedine a s tym suvisiaciou najvacsou castou bohatstva obcanov. Rodicia v tomto systeme maju vyssiu motivaciu uspechu, ako keby platili skolne sukromnej skole.

Skolske systemy sa vedu ako sukromne organizacie, i ked neziskove. Existuju aj sukromne skoly, ale tie neprevysuju kvalitou skoly verejne. Asi odstatnenie nepomaha.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group