ISSN 1335-8715

08-11-2002   Michal Korauš   EUtópia   verzia pre tlač

Niektoré problematické aspekty vstupu Slovenska do Európskej únie

Ako je známe, EÚ schválila už v roku 1955 Rímskou zmluvou voľný pohyb tovaru, osôb, služieb a kapitálu. Európa pociťovala potrebu konkurovať rozvíjajúcim sa krajinám, medzi ktoré patrili najmä USA a Sovietsky zväz.

Reakcia na príspevok

vive la vazka
autor: o' fear
e-mail: fear@mail.muni.cz
pridané: 19-12-2002 13:32


Ad I, obmedzenia laviciarskej EU na pohyb osob a tovaru z novych clenskych krajin su samozrejme nefer, kedze unia nas chce podla mna hlavne kvoli rozsireniu svojho trhu

Ad II, vsetky dotacie, btw na polnohospodarstvo su uplna arschlochovina, slovenske polnohospodarstvo je lacnejsie - a pravdepodobne efektivnejsie ako vo vaecsine krajin unie, a prave vdaka vysokym dotaciam budu nakoniec (za niekolko malo rokov, ked vstupime) zapadne vyrobky lacenjsie ako nase - napriek vyssim nakladom.

Ad III, uz ich mam plne zuby, vsetky europske lobby a statne zasahy do uplne vsetkeho... viz. clanok M. Hanusa v Domine mozno tak 48 al. 49 al. 50/2002 o dotaciach na pestovanie tabaku, zakazu reklamy produktov z neho a pod.

m


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group