ISSN 1335-8715

28-10-2004   Jaroslav Daniška   EUtópia   verzia pre tlač

Turecku treba povedať NIE

Turecko je krásna krajina plná starých a nádherných pamiatok. Na jej území sa odohrali bezpočty mýtov, legiend, či skutočných antických, kresťanských, byzantínskych alebo križiackych príbehov.

Reakcia na príspevok

RE: zeby cosi pozitivne na inflacii?
autor: PeterS
pridané: 01-11-2004 21:00


Turecko, to je, podla mna, pre EU nieco ako Velka sachova partia (znama analyza Z.Brzezinskeho) - stredna azia pre US. Akurat ze sa tento strategicky kamen na sachovnicu EU v podstate vnutil.
Turecko ma velku symboliku, napr. armensky holokaust..., predsa len Armensko hodne zamestnava rozpocet CIA, dalej kurdi - cez nich sa da manipulovat aj s Irakom a aj s Iranom, dalej ma v sebe symboliku odplaty voci GB, spomente na snahu GB pred a cez I.ww rozlozit Osmansku risu v podstate proti Nemecku a CK Rakusko-Uhorsku. A dalej ma v sebe mnoho arabsky interneho, povedzme moslimovia uznavaju Saudov ako kralovsku rodinu, ale titul "Bána" im nepatri, Turecko nesuhlasilo. Cize, to je paka aj na SA. Saudi su pri trone vdaka dohode mocnych rodov a ma do toho co hovorit aj turecko, jordansky kral, wahabbiovci a pod.
To len dovetok k tej strategickej polohe, co som spominal minule.
Turecke policko ma na svetovej sachovnici svoju vysoku hodnotu. Bude mat EU odvahu postavit tam svoj kamen? A aky? Pesiak sa moze poturcit, dama moze zase zostat na policku zablokovana. Ma EU v talone nejaku specificku figurku pre arabske krajiny? Zatial je to akysi invalidny strelec - prislub buduceho prislubu. Uz teraz je strelec slepy na jedno oko, aj vdaka clenom klubu "krestanskeho zakladu EU", ktori strelcovi uspesne vypichuju oko, aby nevidel, ze zaklady EU su omnoho sirsie (napr. ak by nam nepomohli arabske poznatky z maurskeho kralovstva k renesancii, tak si este stale spokojne hovieme v temnom stredoveku).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group