ISSN 1335-8715

28-10-2004   Jaroslav Daniška   EUtópia   verzia pre tlač

Turecku treba povedať NIE

Turecko je krásna krajina plná starých a nádherných pamiatok. Na jej území sa odohrali bezpočty mýtov, legiend, či skutočných antických, kresťanských, byzantínskych alebo križiackych príbehov.

Reakcia na príspevok

zeby cosi pozitivne na inflacii?
autor: kikimor
pridané: 01-11-2004 11:41


Vsetky mozne diskusie o clenstve Turecka v EU, ci uz argumentuju pro- alebo proti- tabory, maju jednu spolocnu crtu. A to absenciu akehokolvek "mocenskeho" naznaku zo strany EU, teda toho, ze by sa EU spravala ako sa na velku "risu" patri a mala by snahu rozsirovat svoj vplyv.
Samozrejme, je to dane vnutornou nejednotnostou ktora vzrasta s kazdym prijatym clenom, ale neexistencia aspon naznakov snahy o "poeuropstenie" Turecka (alebo aspon takeho "zaujmu" ako o vychodnu Europu po pade komunizmu) je ocividna.
A ono by takyto "zaujem" mozno nebol odveci aj keby sa nejednalo o clenstvo v EU, mozno by sa podaril aj taky zazrak ako (zapadna?) demokracia v islamskej krajine (ktora by sa bez dnesneho armadou vynuteneho sekularizmu asi dala cestou Iranu).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2018 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group