ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: ešte metafyzika pre Deweyho
autor: Marek Hrubčo
e-mail: hrubco@pobox.sk
pridané: 02-08-2004 18:56


Homosexualita neexistuje mimo homosexualov.

No a sme doma. Podľa vás konvexnosť neexistuje bez konvexnej funkcie? A krása neexistuje bez krásnych vecí? A čo pravda? Iba pravdivá teória - čiže vaša? Hlúposť, rozlišujme nositeľa idey a ideu. Idey sú reálne, t.j. existujú, síce nie tak ako pomaranče stoly a stoličky, ale skôr existujú tak ako zakódovaný televízny signál alebo číslo dva. Myslíte, že keď tu boli neandertálci, tak dvojka neexistovala, pretože ešte sme nevedeli počítať? Neexistovala kružnica? A čo nekonečno? Podľa mňa existuje, je večná, takpovediac vpísaná na nebesiach. Tak a vy, keď to raz pochopíte, tak zistíte, akí sme všetci maličkí. Lenže na to musíte sami.

Bytostná podstata človeka spočíva v tom, že existuje, teda je. Kant by možno povedal "je o sebe". Odpoveď je v bytí samotnom. V Heideggerovom skvelom termíne "Dasein".

Chcete dôkazy v náboženstve? Predpokladám vedecké. Ja ich, striktne vzaté, nemám. A v týchto otázkach ich nemá nikto. Sme ľudia blúdiaci. Aj o tom je Adamov pád. Ale z toho iba vidno, že vy uvažujete iba v škatuli vedy.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group