ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: Nie je slovo ako slovo
autor: ):
pridané: 02-08-2004 14:39


'kto neveri v Boha musi byt predsa "obmedzeny" v tom, ze tazko bude uvazovat napr o posobeni Boha v dejinach'

???????

Nenesiem zodpovednost za svoje vyroky? Na co ti tu bude moje meno? Mena hraju malu rolu v zivote. Peter Friso mi nehovori o nic viac ako ): (A mimochodom ma napr. Jano pozna, takze celkom anonymny nie som (:

materializmus je redukcionisticky v kazdom pripade

Ja plne suhlasim. A kto hovori, ze som materialista? Je snad distanc od Boha a nabozenstva materializmom? Konkretne ta zacitujem, aby si videl na co som reagoval

-> nie je dolezite ako ho vnimam, dolezite je, ze mojou zarukou je Boh, tvojou tvoj "obmedzeny" (nechapat preojativne) materialisticky nazor na svet ako velku nezmyselnu nahodu

Hovoril si to sice smerom k Deweymu, ale bol som to najma ja, kto tu pisal o teorii, ze zivot je nahoda. PRECO JE TO MATERIALISTICKY POHLAD??

Ja som obetoval kvoli jednej zene, kvoli tomu co verim, to co sa oznacuje laska, svoju potencialnu dlhodobu karieru (Novy Zeland), vsetko co som mal, som si nechal ujst, lebo pre mna je laska najvyssie. Mam svoje hodnoty a nepotrebujem k nim ani Boha, ani Bibliu. Prepac za tento sentimentalny vyjav, ale pripada ti to snad ako materializmus?

Odkial beries neverit v Boha => materializmus


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group