ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

kto z obajcov eutanazie je pripraveny niest zodpovednost?
autor: Peter Frišo
pridané: 02-08-2004 14:02


V Holandsku zomrie ročne až 1000 ľudí rukou lekára bez výslovnej žiadosti o eutanáziu. Je to porušenie zákona o eutanázii, ktorý tu schválili pred tromi rokmi, ktorí stanovuje, že lekári sú oprávnení ukončiť život pacienta iba ak on zo slobodnej vôle výslovne a viackrát o to požiada, ak neznesiteľne trpí a už nemá nádej na vyliečenie.
„Aby mohli v Holandsku usmrtiť starého človeka, na to už zrejme nepotrebujú jeho súhlas. Stačí posudok cudzej osoby o pacientovom lekárskom a psychickom stave. Zo strachu, že sa stanú obeťami takýchto praktík, nosí veľa Holanďanov u seba v súčasnosti Vyhlásenie o vôli žiť. Štátnym orgánom sa ročne hlási 1800 usmrtení na želanie pacientov. Prieskumy svedčia o tom, že ďalších 1200 ukončení života pacientov zostáva nezaregistrovaných. Holandská úprava o eutanázii preto nemôže byť modelom pre Nemecko,“ vyhlásil Thomas Rachel, poslanec nemeckého parlamentu a predseda Evanjelickej pracovnej skupiny CDU/CSU, ktorý je aj hovorcom Komisie pre etiku a právo v modernej medicíne


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group