ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: par otazok
autor: Martin Hanus
e-mail: domino@dofo.sk
pridané: 29-07-2004 17:32


Asi som to nemal komplikovat tou "pozitivnou diskriminaciou", stacilo ostat pri privilegiu. V prisnom zmysle slova manzelstvo nie je pozit. diskr., pretoze, ako spravne pisete, ked diskriminujete niekoho pozitivne, musite diskriminovat ineho negativne - logika nepusti. Pozitivna diskiminacia par excellance su teda napriklad rasove (onedlho sexualne...) kvoty na prijimacky a pod., kde su porusene prava pristupu k vzdelaniu NA UKOR konkretnych ludi, ktori nemaju "spravne" sfarbenu plet. Manzelske privilegia prava nikomu neupieraju, hoci najma z pohladu libertariana niektore neobstoja: napr. mladomanzelske pozicky, ako ich chcu teraz zaviest ceski socani, zacvakaju vsetci z dani...

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group