ISSN 1335-8715

20-07-2004   Kolektív autorov   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Otvorený list švédskemu kráľovskému veličenstvu

32 slovenských občanov poslalo otvorený list švédskemu královi, premiérovi a ministrovi spravodlivosti, v ktorom odsúdili uväznenie švédskeho kňaza Ake Greena za jeho kázeň. Pravé Spektrum sa k protestu pripája.

Reakcia na príspevok

RE: par otazok
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@b.c
pridané: 28-07-2004 18:27


O "pravicovom liberalizme" nemas ani ponatie. A vidim, ze postradas aj informacie k teme.

Nas nezaujima, co robi ktokolvek vo svojej spalni a medzi svojimi styrmi stenami. Problem je, ze NIEKTORI gayovia chcu registrovane partnerstva, teda chcu svoj vztah pravne zakotvit. Ani to by nemuselo bezpodmienecne vadit.

Ak chcu mat upravene majetkove vztahy, mozu u notara spisat normalnu zmluvu a je to. Na to netreba registrovane partnerstvo. Tento pravny institut vnimam ako nieco, co ma vyvolavat zdanie, ze ide o cosi, co je rovnocenne klasickej rodine.

A presne o tom (ani nie tak vsetkym homosexualom, ale) homosexualnym aktivistom ide. Ak sa im ustupy v otazke reg. partnerstiev, zachvilu budu chciet adoptovat si deti a to uz je nepripustne.

Inak jednu vec si prosim ta uvedom: ono to nie su konzervativci, kto neustale taha sex do politiky. Mi konzervativci dosledne rozdelujeme veci verejne (ktorymi sa zaobera politika) a veci sukromne (ktorymi by sa politika zaoberat nemala)

Su to neustale lavicovi liberali a socialisti, kto taha sexualne temy do politiky!

"Preco popierame zivocisnu podstatu cloveka?"

Mi ju nepopierame, ale mam pocit, ze od kedy sme zliezli zo stromov, snazime sa nase zvieracie instinkty podriadit intelektu. A o tom je aj krestanstvo. Clovek by nemal byt otrokom svojich pudov.

Pri tejto tvojej otazke myli Tomas mi aj napadlo, ze o pravicovom liberalizme vies prd. To "priznania" sa k tomu zivocisnemu v nas hlasal totiz najma Sigmund Freud aj so svojou psychoanalytickou poverou. Prave F. A. von Hayek predstavil jednu z najkonzistentnejsich kritik Freuda a jeho rozkladnych vplyvov v oblasti moralky.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2019 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group